UKS Morka zaprasza do udziału w PolSailing Day – rodzinnym Pikniku Żeglarskim z wieloma atrakcjami. Impreza odbędzie się 24 lipca w godzinach 12.00-16.00 w Parku Wypoczynkowym Lisiniec.

Program sobotniego wydarzenia przybliża Jarosław Cieślak z UKS Morka w Częstochowie:

– PolSailing Day będzie imprezą w formie otwartego pikniku. Kto znajdzie chwilę czasu i trafi do Parku Wypoczynkowego Lisiniec będzie mógł skorzystać z ciekawych atrakcji. Program dedykowany jest szczególnie dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Oczywiście mile widziane będą całe rodziny. Będą wyścigi w workach, przeciąganie liny, różne inne konkurencje żeglarskie czy też poszukiwanie skarbu piratów z mapą. Dobra zabawa gwarantowana.

Impreza plenerowa towarzyszy ogólnopolskiemu programowi edukacji PolSailing, który obejmuje zarówno szkolenie teoretyczne, jak i praktyczną naukę żeglowania:

– Ogólnopolski program edukacji żeglarskiej PolSailing, który na zlecenie Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu realizuje Polski Związek Żeglarski (w naszym mieście Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski). Uczymy dzieci zasad korzystania ze sprzętu wodnego, zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Staramy się o to, aby dzieci pokochały żeglarstwo.

UKS Morka szkolenie żeglarskie dla dzieci oraz młodzieży z terenu Częstochowy i okolic prowadzi przez całe wakacje.

Piknik Żeglarski w Parku Lisiniec odbędzie się natomiast 24 lipca w godzinach 12.00 – 16.00 przy zbiorniku Pacyfik.

Skip to content