Świadczy o tym działalność Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego. Miejsce to udziela pomocy potrzebującym nie tylko od przysłowiowego „święta”.

Ze wsparcia korzysta codziennie kilkadziesiąt osób. Opiekunem Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego jest o. Szymon Botul:

Punkt Charytatywny pod Jasną Górą istnieje już od długich lat. Codziennie przychodzą do nas ludzie z najbliższej okolicy i całego miasta, by prosić o pomoc. Dla takich ludzi ten punkt jest otwarty i działa przez cały rok. Ludzie przychodzący do nas są różnorodni tak, jak różne bywa życie. W tej chwili większość osób, które do nas przychodzi to są już osoby stałe, niektóre z nich od wielu lat. Staramy się im pomagać w taki zorganizowane sposób.

Jednym z takich sposobów jest obdarowywanie żywnością tych, którzy tej żywności nie mają:

Zwykle staramy się udzielać pomocy żywnościowej, bo korzystają z tego także rodziny tych osób. Inną formą jest zbieranie używanej odzieży, którą przywożą do nas ludzie. Jeśli ktoś zdecydowałby się to najlepiej nam pomagać bezpośrednio tutaj w Jasnogórskim Punkcie Charytatywnym przy ul. św. Barbary 6. Punkt jest czynny zawsze od 8.00 do 9.30 – dodaje o. Szymon Botul.

Pomoc opiera się często o drobne gesty i krótkie, szybkie czynności. By wprowadzić je w życie potrzeba jednak dużej świadomości i dobrej woli.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content