Pomoc dla młodych bezrobotnych

PUP

105 mln euro na aktywizację dostaną w województwie śląskim osoby młode nieposiadające zatrudnienia. Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy wynika, że bezrobocie wśród osób poniżej 25 roku życia kształtuje się na poziomie 33,6 % – najwięcej w powiatach pszczyńskim, wodzisławskim i lublinieckim, najmniej w Częstochowie (8 %).

Na rynku pracy tuż po zakończeniu nauki szkolnej pomoże się odnaleźć program „Wiedza Edukacja Rozwój” realizowany w latach 2014-2020. W jego ramach będzie można skorzystać ze staży, szkoleń, dofinansowań do studiów czy bonów szkoleniowych.

Podczas kwalifikowania uczestników pod uwagę będą brane indywidualne predyspozycje i doświadczenie zawodowe. Szacuje się, że z propozycji skorzysta kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content