Ponad 7,5 miliona na remont ulicy Mirowskiej

Fot. Piotr Wrona / Facebook

Podczas konferencji prasowej 24 maja, poseł Lidia Burzyńska poinformowała o przyznaniu Częstochowie ponad 7,5 miliona subwencji rządowej.

O jakiej kwocie dokładnie mowa i na co konkretnie jest ona przeznaczona, wyjaśnia Lidia Burzyńska:

7 666 400 zł dla miasta Częstochowy z rezerwy Subwencji ogólnej. Kwota ta zostanie przeznaczona na przebudowę ul. Mirowskiej na odcinku od ul. Nadrzecznej do ul. Faradaya.

Mowa tutaj o odcinku ul. Mirowskiej, przebiegającym przez most nad Wartą. Wartość kosztorysowa całej inwestycji opiewa na ponad 16 milionów złotych.

Monika Pohorecka, radna Miasta Częstochowy podkreśliła także, że do tej pory Częstochowa otrzymała ponad 30 milionów złotych na szereg innych inwestycji:

Miasto Częstochowa otrzymało z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ponad 32,5 miliona złotych. To są środki finansowe, które już do miasta dotarły. Te pieniądze w roku bieżącym i przyszłym zostaną spożytkowane na konkretne inwestycje. Będzie to termomodernizacja szkół podstawowych, będzie to dostosowanie miejskiego żłobka w zakresie przepisów ochrony przeciw-pożarowej. Będzie przebudowane rondo na skrzyżowaniu ulic Legionów.

Podczas konferencji pokazano także symboliczny czek na kwotę 7 666 400 zł, która zostanie przeznaczona na przebudowę mostu nad Wartą. Czek ten po konferencji został wręczony władzom miasta.

RG

Skip to content