Poniedziałek był pracowitym dniem dla częstochowskiej policji.

Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Armii Krajowej doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i karetki pogotowia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. O szczegółach mówi asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Karetka, jako pojazd uprzywilejowany, miała pierwszeństwo, z kolei kierujący pojazdem Peugeot tego pierwszeństwa nie ustąpił, w wyniku czego doszło do zderzenia. Konsekwencją jest uszkodzenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu, w dodatku przez pewien czas będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym.

Ponadto Komenda Miejska Policji poinformowała, że funkcjonariusze zatrzymali w piątek poszukiwanego listem gończym mieszkańca Częstochowy, który posiadał przy sobie spore ilości narkotyków.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, drzwi mieszkania otworzył ojciec poszukiwanego, który oświadczył, że syna nie ma w domu. Funkcjonariusze nie uwierzyli jednak mężczyźnie na słowo – przeszukali mieszkanie i odnaleźli 22-latka, który ukrywał się w szafie. Podczas dalszego przeszukiwania policjanci zabezpieczyli prawie 110 działek dilerskich marihuany i ponad 1100 porcji amfetaminy.

Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary dwóch lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi mu dodatkowe 10 lat. Trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa zaległą karę więzienia.

MSI

Skip to content