We wtorek, 11 czerwca w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyło się spotkanie mające na celu przybliżenie uczniom nowej inicjatywy. Co dwa tygodnie w gabinecie lekarskim uczniowie mogą skorzystać z porad onkologicznych. Podczas spotkania obecna była także prezes Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek, Elżbieta Markowska.

Dyrektor ZSE, Maciej Trzmiel zaznaczył, że taka inicjatywa jest potrzebna i ważna wśród młodzieży:
– To jest nasz obowiązek. Przecież my nie tylko uczymy, ale wychowujemy, ale myślę, że również stosujemy profilaktykę, bez której żyć nie można. Musimy się spełniać w tych zagadnieniach, które mam nadzieję, że nam całkiem zgrabnie wychodzą. Oceni to młody człowiek, nie pewno nie dzisiaj, nie jutro, ale za jakiś czas powie czy są tego efekty.

Prezes Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek, Elżbieta Markowska, nie kryła radości oraz wzruszenia z wdrożenia pomysłu w życie:
– Jestem bardzo wzruszona, była to naprawdę niespodzianka. Pan dyrektor pomyślał o czymś wyjątkowym, o tym właśnie dzwonie, który jest naprawdę bardzo ważny. Było ostatnio otwarcie dzwonu życia na parkitce, którym pacjenci marzą, że jak zakończą leczenie zadzwonią, żeby już nigdy to nie powracać. A ten dzwon ma troszeczkę inną ideę taką, żebyśmy pomyśleli o swoim zdrowiu, żeby właśnie nie dołączać do grupy później osób chorych. Zawsze jest lepiej zapobiegać, niż później leczyć.

W gabinecie lekarskim w ZSE porad udzielać będzie Dorota Wojtachnio.

Porady onkologiczne w Ekonomiku

PJU

Skip to content