W sobotę 25 listopada w Katolickim Centrum Ojcostwa odbyły się warsztaty biblijno-psychologiczne dla mężczyzn. Poprowadził je ks. dr Tomasz Knop, teolog duchowości i psychoterapeuta. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Porażka, która prowadzi do zwycięstwa – historia Józefa Egipskiego.

Często w kościołach przeważającą płcią jest płeć żeńska. Podczas spotkania uczestnicy szukali odpowiedzi na to, dlaczego tak jest. Warsztaty miały również skłonić uczestników do zastanowienia się nad sobą i swoją męskością. Nieodłącznym elementem bycia mężczyzną jest też ojcostwo.

– Dla każdego dziecka ojciec jest postacią bardzo ważną. Z jednej strony ojcem jest nasz tata na ziemi, ale z drugiej ojciec jest też postacią symboliczną. Dla chłopców ojciec jest pierwszym męskim wzorem co wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością. Chłopiec dorastając często naśladuje to jaki jest jego tata. Tak też powinno być z naszym Bogiem Ojcem. Powinniśmy dążyć do tego niedoścignionego wzoru dobroci i miłosierdzia – mówił ks. Tomasz Knop, prowadzący warsztaty.

Warsztaty trwały od godz. 14:30 do godz. 19:30. Odbywały się w Domu Ojca przy ul. Św. Rocha 212. Frekwencja była wysoka i świadczy to o tym, że w wielu mężczyznach jest chęć rozwoju swojej duchowości i dzielenia się nią ze swoimi rodzinami i wspólnotami, w których żyją.

Skip to content