Poszukiwany z kastetem ujęty przez strażników miejskich

Straż Miejska w Częstochowie ujęła poszukiwanego przez policję mężczyznę. Ukrywał się oraz widniał na liście osób poszukiwanych.

Jednak to nie jedyne jego przewinienie — podczas aresztowania przez strażników miejskich, posiadał przy sobie kastet. O szczegółach opowiada Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie:

– Podczas patrolowania ścisłego centrum Częstochowy i ulicy Kilińskiego strażnicy miejscy dostrzegli mężczyznę, który na jednym z przystanków popełniał wykroczenie. Oczywiście, nasi funkcjonariusze podjęli wobec tego mężczyzny interwencję. Jednak jak się okazało w trakcie czynności służbowych, mężczyzna figurował w kartotece osób poszukiwanych przez policję. W związku z tym został przez nas ujęty i przewieziony na Komisariat Policji. W trakcie przeszukania mężczyzny ujawniliśmy u niego kastet, który jest zabroniony.

Mężczyzna został przewieziony do III Komisariatu Policji w Częstochowie. Jednak to nie jedyna osoba poszukiwana, która została ujęta przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej:

– Teraz mężczyzna będzie musiał tłumaczyć się z dwóch spraw: dlaczego się ukrywał przed wymiarem sprawiedliwości, a po drugie, dlaczego miał przy sobie niebezpieczne narzędzie. To kolejna osoba poszukiwana w tym roku, którą strażnicy miejscu ujęli na terenie Częstochowy i przekazali w ręce policji.

Również w niedzielę, 29 września strażnicy miejscy przekazali funkcjonariuszom policji osobę znajdującą się na liście poszukiwanych.

AK