Potrzebne wsparcie dla Domu Małego Dziecka w Częstochowie

Fot. ekai.pl

“Dom Małego Dziecka”, mieści się przy ul. Św. Kazimierza 1 i jest prowadzony przez Siostry Służebniczki NMP Niepokalanie Poczętej. Miejsce to daje schronienie opuszczonym i najbardziej potrzebującym dzieciom.

„Dom Małego Dziecka” przeżywa ciężką próbę. Siostry Służebniczki robią co mogą, aby miejsce pozostało domem, w którym każde dziecko będzie czuło się szczęśliwe i bezpieczne. Jednak, aby stworzyć im przytulne pokoiki potrzebny jest remont. Ocieplenie sufitów, pomalowanie ścian to tylko początek rzeczy, które wymagają renowacji. Jak mówi dyrektor „Domu Małego Dziecka” s. Barbara Kaczmarczyk, każde wsparcie jest na wagę złota:

– Dom w Częstochowie od początku swojego istnienia od ponad 80 lat służył dzieciom potrzebującym pomocy. Jakkolwiek przejściowo, był dla nich domem, którego z różnych powodów nie miały. W ciągu tych lat przechodził liczne reorganizacje, zmieniał nazwy. W dobie obecnych zmian związanych z opieką nad dziećmi, po dostosowaniu warunków, dom będzie mógł nadal służył dzieciom. Pragniemy stworzyć małe, przytulne, kolorowe pokoiki dla nowych mieszkańców i osiągnąć pewne standardy. Wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia niezbędnych remontów oraz uzupełnieniem wyposażenia. Stąd prośba o pomoc do wszystkich ludzi o dobrym sercu, ponieważ same nie będziemy w stanie tego dokonać.

Zwracamy się do każdej osoby, która chciałaby wspomóc „Dom Małego Dziecka” o pomoc. Można to uczynić m.in.: na portalu zrzutka.pl.

AS