Potrzebujesz postprocesora NX CAM? Sprawdź ofertę CAMdivision

Aplikacje bazujące na kodzie NC są dopasowane do różnych maszyn sterowanych numerycznie i znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Stanowią solidne wsparcie dla automatyzacji oraz zwiększenia wydajności procesów produkcyjnych. Czym wyróżniają się postprocesory firmy CAMdivision? Jak działają i do czego mogą być wykorzystane? Odpowiedzi na kluczowe pytania można znaleźć w poniższym artykule.

Indywidualne postprocesory NX CAM od firmy CAMdivision
Dostawca specjalistycznych oprogramowań i lider w tłumaczeniu interfejsu Siemens NX posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych produktów dedykowanych branży przemysłowej. Firma CAMdivision oferuje postprocesory NX CAM, które powstają przy współpracy z producentami maszyn CNC. Wytwarzane są w specjalizowanych modułach (Tecnomatix, NX CAM PostConfigurator i Machine Tool Bilder) oraz dla różnych sterowań (np. FANUC, Fadal, Mitshubishi, Heidenhain). Służą do przetłumaczenia ścieżki narzędzia z systemu CAM na program obróbkowy dla konkretnej obrabiarki CNC czy frezarki wieloosiowej.

Zalety skorzystania z usług CAMdivision
Oferowane postprocesory NX CAM posiadają szereg unikalnych funkcjonalności. Spośród najważniejszych funkcji warto wymienić: PRE SIMULATION (już na etapie programowania obróbki), INCREASE PERFORMANCE (możliwość wdrożenia poprawek na podstawie analizy symulacji), ON-LINE TEST (bez potrzeby korzystania z zewnętrznych narzędzi), WIDE RANGE OF SOFTWARE (integracja NX CAD/CAM/CAE/PLM).

Dokumentacja technologiczna – przed wdrożeniem gotowej konfiguracji przeprowadzane są szczegółowe testy, które uwzględniają zarówno proste ruchy, jak i obróbkę otworów. Każdy użytkownik ma dostęp do pełnej dokumentacji, tzn. listy narzędzi oraz wykonanych operacji.

Protokół odbioru – oferowane przez CAMdivision postprocesory są przygotowywane dla konkretnej maszyny CNC. Protokół odbioru jest podpisywany przez dostawcę i klienta dopiero po ich wdrożeniu oraz uruchomieniu.

Aktualizacja aplikacji – każdy użytkownik może korzystać z innowacyjnych funkcji kolejnych wydań NX CAM. Są one dostępne w ramach szybkiej aktualizacji.

Panel wsparcia technicznego – klienci mogą liczyć na stały kontakt ze specjalistami z CAMdivision. W tym celu został stworzony dedykowany panel wsparcia technicznego w języku polskim i angielskim.

CAMdivision – platynowy partner Siemens Software FY2022
Dostawca oprogramowania NX CAM/CAD/CAE oferuje rozwiązania softwarowe, które zostały docenione w wielu krajach na całym świecie. Największy partner Siemens Digital Industries Software w Polsce specjalizuje się w tworzeniu indywidualnych postprocesorów umożliwiających wprowadzanie zmian parametrów oraz pozwalających na szybkie wykrywanie ewentualnych kolizji. Światowej klasy rozwiązania od CAMdivision z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Podsumowanie
Postprocesory NX CAM uwzględniają dynamikę ruchów maszyny w oparciu o kod NC i pozwalają na sprawdzanie poszczególnych cykli. Użytkownicy mają zapewniony upgrade do najnowszych wersji. Dodatkowo mogą też liczyć na sprawną komunikację z przedstawicielami firmy CAMdivision i mają zagwarantowany dostęp do nowych funkcji. Z bogatym portfolio największego partnera handlowego Siemens Digital Industries Software FY2022 oraz dotychczasowymi realizacjami warto zapoznać się na stronie https://www.nxcam-postprocessors.com/pl/!

Skip to content