Powrót wykładów IPN-u i Biblioteki Publicznej

ipn biblioteka

Żołnierze wyklęci, PRL, stan wojenny. Biblioteka Publiczna im. Władysława Biegańskiego znów będzie gościć historyków Instytutu Pamięci Narodowej, którzy poprowadzą wykłady z historii najnowszej. Prelekcje będą dotykać spraw ogólnopolskich.

Wykłady będą prowadzone przez Bibliotekę i Instytut. – Jesteśmy już po wstępnych rozmowach. W najbliższym czasie w Bibliotece Publicznej odbędą się wykłady, które będą poruszać bardzo różną tematykę, ale tematykę związaną z historią, wiedzą o społeczeństwie, językiem polskim, religią czy etyką. Planujemy pięć wykładów, które są skierowane dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. […] Maksymalnie możemy przyjąć podczas jednego wykładu 60 osób – mówi Irmina Młynarczyk z Biblioteki Publicznej.

Prelekcje będą się koncentrować na czasach PRL, jeden z tematów będzie dotykał żydowskich mieszkańców II RP. Wstęp na wykłady wymaga wcześniejszych zapisów. Cykliczne wykłady historyczne były prowadzone w Bibliotece Publicznej do wiosny minionego roku. Nosiły nazwę „Spotkanie z IPN-em”, wstęp był wolny.

Krzysztof Rygalik

Skip to content