Powrót zimy – uwaga jest ślisko na drogach!

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, bieżący tydzień stał będzie pod znakiem opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i trudnych warunków drogowych. W dzień na ogół temperatura dodatnia, w nocy kilka stopni poniżej zera.
Intensywne poniedziałkowe opady śniegu już dały się we znaki kierowcom w Częstochowie i regionie. Utrudnienia związane z licznymi pracami drogowymi zostały dodatkowo spotęgowane przez tworzące się z powodu śliskiej nawierzchni korki. Jak wygląda sytuacja pod kątem zapewnienia przejezdności dróg wyjaśnia Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg:
– Aktualnie na mieście pracują wszystkie możliwe do zaangażowania służby wykonawcy zimowego utrzymanie miasta, czyli pełna paleta sprzętu i też grupa ludzi, którzy są zatrudnieni do prac ręcznych. Jeśli chodzi o ten główny zestaw sprzętu to 21 zestawów pługo-piaskarek, które mieszanką solną posypują ulic. Oczywiście też mniejszy sprzęt do oczyszczania czy tych chodników, które są w gestii miasta, czy tych obiektów pozostających w utrzymaniu miasta elementów naszej infrastruktury. Kilkadziesiąt osób ręcznie wykonuje prace, które są możliwe do wykonania tylko właśnie przez człowieka, tam gdzie sprzęt nie wjedzie – to wejścia na wiadukty czy kładki i zapewnienie tych bezpiecznych przepraw głównie osobom pieszym. Pełny zestaw sprzętu, pełna grupa ludzi, 100% gotowości i ta gotowość w ciągu poniedziałku została wdrożona w życie w postaci właśnie pełnej pracy, którą na mieście służby wykonawcy wykonują, by na popołudniowy szczyt i na poranny, bo opady są przewidziane do późna, miasto było możliwe najlepiej przygotowane.
O to, by zachować szczególną ostrożność na drogach apeluje również częstochowska Policja. Ograniczenie prędkości i utrzymanie odpowiedniej odległości od pojazdu przed nami na pewno pozwoli ograniczyć niebezpieczeństwo kolizji.

Skip to content