Caritas Archidiecezji Częstochowskiej rozpoczyna działalność Centrum Integracji Społecznej. W ramach inicjatywy świadczona będzie pomoc dla wszystkich osób potrzebujących – w tym uchodźców z Ukrainy – pragnących zmienić swoje życie.

Więcej na temat nowej działalności mówi Paulina Gradek z częstochowskiej Caritas:

– Mogą się do nas zgłosić osoby, które mają trudności z odnalezieniem się na rynku pracy. Po wstępnej kwalifikacji będziemy mogli im doradzić, w jaki sposób będą mogli odnaleźć się w ścieżce zawodowej. Takie osoby kierowane będą na zajęcia warsztatowe najpierw na okres próbny.

Wszystkie warsztaty organizowane będą w magazynie Caritas przy ul. Ogrodowej 24/44. Osoby, które będą chciały skorzystać z pomocy Centrum proszone są o kontakt z częstochowską Caritas przy ul. Staszica lub też Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej:

– Poszukujemy osób, które chciałby wziąć udział w takich warsztatach. Szukamy zarówno wśród osób korzystających z pomocy MOPS, jak i tych, którzy korzystają z różnych działań Caritas. To takie wyciągnięcie do nich pomocnej ręki, aby mogli się usamodzielnić.

Oprócz pomocy osobom w potrzebie, częstochowska Caritas cały czas sprawuje też opiekę nad prawie setką dzieci z Ukrainy. Młodzi uchodźcy przebywają obecnie w Archidiecezjalnym Centrum Duchowości „Święta Puszcza”, a ich utrzymanie wymaga znaczących nakładów finansowych. Każdy, kto chciałby wspomóc działalność Caritas może to zrobić poprzez przekazanie środków na konto organizacji lub też poprzez wolontariat. Wszelkie informacje uzyskać można pod numerem 506-394-592.

ABK

Skip to content