Powstaje drużyna Skra Ladies Częstochowa

„Drużyna kobiet Skra Częstochowa” – pod takim hasłem odbyło się w środę 12 grudnia w siedzibie klubu Skry Częstochowa spotkanie informacyjne dla dziewcząt z rocznika 2005 i starszych zainteresowanych treningami i grą w nowo powstałej drużynie piłki nożnej na trawie. – Pomysł ten dojrzewał już około 8 lat. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców, postanowiliśmy utworzyć sekcję dziewczęcą – mówi o inicjatywie klubu wobec mało popularnej w Polsce dyscypliny, jaką jest piłka nożna kobiet, rzecznik klubu Bartosz Błach.

Piłka nożna kobiet jest w Polsce dużo mniej popularna niż jej męska odmiana. Obecnie kobiece drużyny klubowe rywalizują w Ekstralidze, I lidze (2 grupy), II lidze (4 grupy), III lidze (17 grup), IV lidze (wyłącznie województwa mazowieckie i małopolskie) oraz w Pucharze Polski, a uczestniczy w nich ponad 270 drużyn zrzeszonych w 231 klubach.

Włodarze Skry Częstochowa realizują również wiele innych projektów. Jednym z nich jest dalszy rozwój Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W przyszłym roku w ofercie sportowo-edukacyjnej szkoły ma pojawić się szczebel średni. – Aktualnie jesteśmy na etapie składania odpowiednich wniosków do kuratorium – mówi wiceprezes Skry Częstochowa Tomasz Musiał. W ofercie klubu istnieje już SMS Nobilito. Szkoła oferuje klasy sportowe o profilu piłka nożna (dziewczęta i chłopcy), badminton (dziewczęta i chłopcy), szachy (dziewczęta i chłopcy) i piłka siatkowa (dziewczęta). Szkoła spełnia wszystkie wymagania stawiane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.  Siedzibą jest budynek Akademii Polonijnej (ul. Pułaskiego 4/6). Uczniowie mają  do dyspozycji dziewięć pracowni, w tym jedną komputerową. – Stawiamy nie tylko na wszechstronny rozwój fizyczny, ale również na rozwój intelektualny, dążąc do tego, aby nasi absolwenci umieli radzić sobie w życiu z różnymi trudnymi sytuacjami  – przekonuje Tomasz Musiał.

O tym, że poprzez zaangażowanie i ciężką pracę możliwe są sukcesy sportowe, świadczą najlepiej osiągnięcia pierwszego zespołu Skry Częstochowa, reprezentującego Częstochowę na trzecim ogólnopolskim szczeblu rozgrywkowym. Beniaminek z Częstochowy przerwę zimową przeczeka na bezpiecznym 9. miejscu w tabeli II ligi.

PNP

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content