Kusięcką Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną od 1 września będzie obsługiwać nowa linia autobusowa. Rozkład jazdy nowego autobusu nr 27 będzie dostosowany do potrzeb firm. Będzie on dojeżdżał do 4 przystanków na terenie strefy, co umożliwi bezpośredni dojazd komunikacją miejską do tej części miasta. Mówi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego:
– Jest to odpowiedź na sugestie mieszkańców i przedsiębiorców zainteresowanych obsługą komunikacji miejskiej na terenach strefy ekonomicznej w okolicach ul. Kusięckiej. Do tej pory próbowaliśmy modyfikować w tą stronę autobus nr 11, nie przynosiło to jednak oczekiwanego efektu. Niedawno oddaliśmy do użytku inwestycję drogową na terenie strefy. Rosną hale produkcyjne i siedziby firm, które inwestują w strefach, więc w ramach programu Lepsza Komunikacja trzeba było odpowiedzieć na oczekiwania i ułatwić dojazd do pracy oraz funkcjonowanie firmom działającym w strefie.
Trasa autobusu będzie przebiegać od Kusięckiej Katowickiej Strefy Ekonomicznej przez ul. Strefową, Legionów, Faradaya, Mirowską, II al. Najświętszej Maryi Panny, Wolności, Sobieskiego, Bohaterów Monte Cassino i Pułaskiego do Dworca PKP na Stradomiu.
Już do MPK napływają prośby o wydłużenie trasy autobusu do dzielnicy Stradom, jednak dopóki nie zakończą się prace wykonywane na Stradomiu i Dźbowie, nie są planowane żadne modyfikacje w jego kursowaniu.

KN

Skip to content