Przez niespełna dwie godziny częstochowscy strażacy walczyli z pożarem samochodu osobowego, do którego doszło nieopodal skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Kiedrzyńską w dzielnicy Tysiąclecie.

Peugeot znajdujący się w ruchu z nieznanych dotąd przyczyn nagle stanął w płomieniach. Na miejsce szybko przybyła policja oraz zastęp straży pożarnej.

– O godz. 13:00 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pojazd jest całkowicie objęty płomieniami. Ogień został ugaszony, a działania zakończone. Trwało to do ok. godz. 15:00. Na szczęście nikt nie został poszkodowany – poinformował asp. Arkadiusz Kupczyk, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Według relacji świadków zdarzenia ogień wydobywał się spod spodu pojazdu i dość szybko zaczął się rozprzestrzeniać. Z pewnością można wykluczyć, by przyczyną pożaru była kolizja z innym samochodem. Pojazd został ugaszony, jednak jego zniszczenia są duże. Ruch w tym miejscu odbywa się już normalnie. Przyczynę pożaru będzie badać częstochowska policja.

BNO

Skip to content