Wielki pożar w Rędzinach koło Częstochowy. Ponad 100 strażaków z całego regionu od kilku godzin walczy z ogniem, który pojawił się po godzinie 11:00 w budynku produkcyjnym obuwia przy ulicy Wolności 82.

Po przyjeździe zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się obiekt o wymiarach 50x14x4 metry. Praktycznie jego połowa była objęta pożarem. Na chwilę obecną na miejscu działają 22 zastępy straży pożarnej, około 120 strażaków. Sytuacja nadal nie jest opanowana. Wewnątrz zakładu znajdowały się 24 osoby, które opuściły obiekt przed przybyciem straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało – mówi kpt. Marcin Pudło z częstochowskiej straży pożarnej.

Jak mówią strażacy, na razie nie wiadomo, jak długo potrwa akcja gaśnicza.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content