Pożar w Sobuczynie gaszony przez kilka godzin – weekendowe podsumowanie służb

Dobra pogoda i wysokie temperatury sprzyjają zwiększonej ilości pożarów i innych niebezpieczeństw. Tylko w miniony weekend częstochowscy strażacy interweniowali aż 60 razy, w tym 32 razy na terenie miasta i 28 w powiecie częstochowskim.

Blisko 42 zdarzenia kwalifikowały się jako miejscowe zagrożenia, odnotowano także 3 fałszywe alarmy oraz 15 pożarów. Najpoważniejszą interwencją był pożar śmieci na terenie wysypiska w miejscowości Sobuczyna.

– Interwencja rozpoczęła się 9 czerwca przed godziną 21.00, a działania zakończono dzień później. Łącznie w akcję zaangażowanych było 12 jednostek gaśniczych – mówi Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Straż miejska też nie miała łatwo. Przez trzy dni od 7 do 9 czerwca dyżurni odebrali 171 wniosków o interwencje. Monitoring ujawnił sześć incydentów. O jednym z nich strażnicy miejscy powiadomili policję.

– Dzięki miejskiemu monitoringowi ujęliśmy mężczyzn, którzy przy ul. Wilsona kradli pachołki drogowe, uniemożliwiające parkowanie na przystanku autobusowym chwilowo wyłączonym z ruchu. Strażnicy miejscy ujęli osoby i przekazali w ręce policji – opisuje Artur Kucharski, rzecznik częstochowskiej Straży Miejskiej.

Od piątku do niedzieli częstochowska policja odnotowała 610 interwencji, w tym pięć wypadków. Mundurowi zatrzymali również trzech nietrzeźwych kierowców.

BNO

Skip to content