Praca policji podczas pandemii

Fot.: KMP w Częstochowie

Nowe przepisy związane z trwającą pandemią koronawirusa ograniczyły swobodne przemieszczanie się do minimum. Sytuacja związana z wirusem spowodowała również, że mundurowi mają dodatkowe zadania.

Policjanci sprawdzają nie tylko czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad, ale także, czy mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych.

– Podczas codziennych służb patrolując ulice miasta, policjanci sprawdzają place zabaw, skwery, parki, siłownie „pod chmurką”. Jednak mundurowi nie tylko kontrolują przestrzeganie i respektowanie obostrzeń, ale również pomagają. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie wpłynęły podziękowania od mieszkanki Łomży za udzieloną pomoc jej chorej siostrze dla policjantów z jedynki, którzy zadbali o bezpieczny jej powrót do miejsca zamieszkania – mówiła asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Bezpieczeństwo społeczeństwa zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas. Częstochowska policja apeluje o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń, współpracy i realizowaniu poleceń służb.

BNO

Skip to content