Częstochowskie służby mają za sobą szczególnie pracowity weekend.

Jak mówi asp. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, najtragiczniejszym zdarzeniem było znalezienie ludzkich zwłok w okolicy stacji PKP w Rudnikach.

– Wczoraj około godz. 14:00 w rejonie stacji kolejowej w Rudnikach zostały znalezione zwłoki ludzkie. Obecnie trwają czynności identyfikacyjne. Jutro ma odbyć się ich sekcja, dzięki której powinniśmy się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego, w jaki sposób ofiara mogła zginąć.

W ubiegły weekend na terenie Częstochowy i powiatu doszło ponadto do 47 kolizji oraz dwóch wypadków drogowych.

– Do pierwszego wypadku doszło w miejscowości Mstów. 25-letnia kobieta, kierująca pojazdem marki Audi, nie zachowała ostrożności przy wymijaniu i doprowadziła do zderzenia czołowego z pojazdem marki Renault. W wyniku wypadku kierujący pojazdem 55-letni mężczyzna odniósł obrażenia i trafił do szpitala – mówi Chyra-Giereś. – Do kolejnego wypadku doszło w nocy z 7 na 8 marca w Częstochowie. 27-letni kierujący pojazdem marki Kia w stanie nietrzeźwości nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi ciężarowemu na skrzyżowaniu ul. Dekabrystów z ul. Kilińskiego, doprowadzając do zderzenia. Skutkiem tego doznał obrażeń ciała i pozostaje na leczeniu w szpitalu.

Częstochowska Straż Pożarna również miała niemało pracy. Funkcjonariusze odnotowali 21 zagrożeń miejscowych, 2 alarmy fałszywe oraz 6 pożarów, z czego jeden był szczególnie niebezpieczny. Jak relacjonuje kpt. Marcin Pudło z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, miał on miejsce przy ul. Dąbrowskiego.

– Zdarzeniem, o którym należy wspomnieć, jest pożar sklepu ze świecami na ul. Dąbrowskiego, przy którym interweniowało 16 strażaków. Nikomu nic się nie stało, nie była również potrzebna ewakuacja – wystąpiły jedynie utrudnienia w ruchu drogowym na tej ulicy w związku z prowadzonymi czynnościami.

Weekend upłynął znacznie spokojniej częstochowskiej Straży Miejskiej. Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie odebrali od mieszkańców Częstochowy 130 telefonicznych wniosków o interwencje, z czego 35 dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 10 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 8 monitoringowych interwencji zrealizowali strażnicy miejscy, a dwie interwencje zostały przekazane do realizacji innym służbom.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content