Nie tylko teoria, ale też, a może przede wszystkim praktyka. Tym bardziej w przypadku przyszłych techników. To główne założenie szkolenia dualnego w ramach projektu Power realizowanego przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie i firmę Tauron.

W ramach współpracy 13 uczniów technikum przez cały drugi semestr, raz w tygodniu uczestniczyło w całodziennych zajęciach nie w szkole, a właśnie w częstochowskim oddziale Tauronu.

– Szkoła ma ograniczone możliwości, dlatego tego typu działania i współpraca z przedsiębiorstwem, które może praktyce pokazać o co chodzi w tym zawodzie, jest bezcenna – mówił dyrektor Zespołu Szkół Tomasz Dobosz.

Właśnie możliwość przeprowadzenia zajęć praktycznych chwalił dyrektor ds. dystrybucji gliwickiego oddziału firmy Tauron Janusz Pisarek.

– Są bezcenne, bo uczniowie mają u nas kontakt z fachowcami, którzy są w zawodzie od lat.

Zadowoleni z zajęć byli m.in. adresaci projektu, czyli uczniowie szkoły.

– Ciekawe zajęcia, na pewno wiele zapamiętaliśmy – mówił Piotr Przystalski. – Pokazali nam to, czego nie jesteśmy w stanie zobaczyć w szkole – dodawał Wojciech Pudelski.

A sam Tauron liczy, że przekazywana wiedza do firmy wróci.

– Poszukujemy ekspertów najwyższej klasy, inwestując już w najmłodsze pokolenie mamy szansę wykształcić takich pracowników, którzy będą gotowi do podjęcia pracy tuż po skończeniu szkoły – mówiła Agnieszka Paszek, kierownik projektu Power.

Łącznie w projekcie wzięło udział 40 osób, bo uczestniczyła też w nim szkoła z Opola.

MD

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content