Premier Morawiecki: wraz z Arturem Warzochą rozwiążemy bolączki Częstochowy

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Częstochowę. Prezes Rady Ministrów w towarzystwie  Senatora Artura Warzochy, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Częstochowy, w piątek 12 października spotkali się z pracownikami częstochowskiej siedziby ogólnopolskiej sieci sklepów komputerowych.

Podczas spotkania Premier Morawiecki podkreślał znaczenie rozwoju polskich firm z branży komputerowej.

Polskie talenty informatyczne, których tak wiele widać w głowach naszych studentek, studentów, absolwentów i samorodnych talentów to jest nasze dobro narodowe. Srebro rodowe. I cieszę się, że jest coraz więcej takich miejsc pracy, które tego dobra narodowego nie wypuszczają, nie pozwalają uciekać do Doliny Krzemowej czy innych ośrodków w świecie. Mamy tu przyszłość polskiej gospodarki, przyszłość dla polskich pracowników, absolwentów i bardzo wysoki poziom automatyki, robotyki, cyfrowości. Bardzo się cieszę, że tutaj, w Częstochowie, w naszej duchowej stolicy Polski tworzone są firmy, które rosną i które pokazują, że Polacy potrafią zadziwić cały świat i tworzą rozwiązania, których nie powstydzilibyśmy się ani w Dolinie Krzemowej, ani w Londynie, w Berlinie. Serdecznie gratuluję wszystkim pracownikom, bo oni są twórcami tej wspaniałej firmy – mówił Mateusz Morawiecki.

Po spotkaniu w zakładzie przy ul. Bojemskiego premier w towarzystwie senatora udali się na Złotą Górę, gdzie Premier Mateusz Morawiecki złożył  niezwykle ważną deklarację dla mieszkańców wschodniej części Częstochowy:

Chcę powiedzieć, że razem z bardzo dobrym kandydatem na Prezydenta Częstochowy, Arturem Warzochą, jesteśmy w stanie doprowadzić do takiej sytuacji, żeby zniwelować kilka bolączek dobrze znanych mieszkańcom Częstochowy, żeby sobie z nimi poradzić. Rozmawialiśmy tutaj o wałach, o ryzyku lokalnych podtopień w sytuacji  występowania obfitych opadów deszczu. Już przeznaczyliśmy środki z budżetu Skarbu Państwa w wysokości 35 mln zł na realizację tej inwestycji (jest to orientacyjny koszt przebudowy wałów przeciwpowodziowych oszacowany w ubiegłym roku przez Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach – red.) – mówił premier polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki mówił również o rządowym programie Mieszkanie Plus.

Obecne władze niestety nie były zainteresowane tym programem. Pan Senator Artur Warzocha wskazał miejsca, wskazał sposób realizacji tej inwestycji. I dzięki temu będzie wybudowanych około 600 nowych mieszkań dla mieszkańców Częstochowy w ramach programu “Mieszkanie Plus”. Nasz kandydat na Prezydenta Częstochowy powiedział również, że planuje wybudowanie łącznie 1000 mieszkań i to jest zobowiązanie do realizacji w sytuacji, gdy – mam nadzieję i co gorąco rekomenduję – mieszkańcy Częstochowy wybiorą Artura Warzochę na przyszłego prezydenta miasta. Senator Warzocha jest bardzo prężnie działającym człowiekiem, mającym w sercu Częstochowę i sprawy jej mieszkańców. Artur Warzocha jest człowiekiem skutecznym, uczciwym, takim człowiekiem, jakiego Częstochowa potrzebuje. Mam nadzieję, że mieszkańcy dokonają właściwego wyboru – mówił Premier Morawiecki.

PK