Prima aprilis w Częstochowie dość spokojny

Źródło fot.: slaska.policja.gov.pl

Jak w każdy poniedziałek prezentujemy podsumowanie minionego weekendu. Informacje na temat najważniejszych zdarzeń z ostatnich trzech dni rozpoczynamy od wieści z policji.

Asp. szt. Barbara Poznańska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie mówi, że chociaż weekend na drogach był dość spokojny, to niestety nie obyło się bez kilkudziesięciu kolizji oraz wypadku.

– W miniony weekend na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 36 kolizji drogowych. Odnotowano wypadek, w którym kierowca samochodu potrącił 16-letniego chłopca przy al. Wolności. Poszkodowany trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Ponadto policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej KMP odnotowali 188 wykroczeń. Zatrzymano również czterech pijanych kierowców, a kolejnych czterech – za kierowanie bez posiadanych uprawnień – poinformowała oficer prasowa.

Od piątku do niedzieli częstochowscy strażacy wyjeżdżali do 40 sytuacji, które miały miejsce zarówno w mieście, jak i w regionie.

– Prowadzone działania to gaszenie pięciu pożarów, usuwanie skutków trzydziestu trzech miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do dwóch fałszywych alarmów w dobrej wierze. Mimo iż sezon grzewczy dobiega końca, odnotowaliśmy aż trzy pożary sadzy w kominach i dwa zdarzenia z uwalnianiem tlenku węgla. Przypominamy, że nigdy nie jest za późno na zaproszenie kominiarza i kontrolę urządzeń grzewczych. Zachęcamy także do zakupu czujników dymu i tlenku węgla, które mogą uratować nasze życie i zdrowie – wyjaśnił mł. bryg. mgr Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej w trakcie pierwszego kwietniowego weekendu przyjęli prawie 100 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta. Najwięcej zgłoszeń (bo aż 24) dotyczyło wykroczeń drogowych. Pomocny był też miejski monitoring.

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Referatu ds. Monitoringu Wizyjnego przeprowadzili 11 obserwacji wymagających interwencji. Pięć z nich zrealizowała Straż Miejska, pozostałe sześć przekazano odpowiednim służbom. Poza interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców strażnicy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – mówił rzecznik prasowy Straży Miejskiej Artur Kucharski.

Jednym z takich działań było ujęcie trzech mężczyzn, którzy przy pomocy siekiery próbowali ukraść metalowe elementy przymocowane do jednego z budynków przy ul. Ogrodowej.

BNO

Skip to content