Prokuratura – śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło 6 lipca br. w Częstochowie na ul. Wolności.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki mercedes sprinter najechał na leżącego na przejściu dla pieszych mężczyznę, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Kulisy sprawy omawia prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej Prokuratury Okręgowej:

– Pokrzywdzony mężczyzna poniósł śmierć w wyniku odniesionych obrażeń. Kierujący mercedesem został zatrzymany przez policjantów po upływie około godziny od tego zdarzenia, a w jego organizmie stwierdzono obecność 0,3 promila alkoholu etylowego. W toku tego śledztwa prokurator przedstawił 44-letniemu Krzysztofowi P. zarzut z powodowania śmiertelnego wypadku drogowego na skutek nie zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych oraz ucieczki z miejsca zdarzenia.

Przesłuchany przez prokuratora Krzysztof P. nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

– Prokurator motywował ten wniosek surową karą która może grozić podejrzanemu, a także uzasadnioną obawą matactwa z jego strony. Sąd Rejonowy w Częstochowie po rozpoznaniu wniosku prokuratora nie uwzględnił tego wniosku i nie aresztował podejrzanego. Sąd zastosował wobec niego dozór policji zobowiązując go do zgłaszania się na komisariacie dwa razy w tygodniu.

Prokurator nie zgadza się z decyzją sądu i będzie składał zażalenie domagając się tymczasowego aresztu trzymiesięcznego. Zarzucane podejrzanemu przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Skip to content