28 czerwca na placu wewnętrznym Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczysta promocja absolwentów XXIII Dziennego Studium Aspirantów CS PSP i absolwentów Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego. Przed uroczystością absolwenci wraz z kadrą nauczycielską i zaproszonymi gośćmi uczestniczyli też we Mszy św. odprawionej w Kaplicy Cudownego Obrazu w ich intencji.

– Ostatni rok był wyjątkowy, głównie ze względu na pandemię, która dotknęła wszystkich dziedzin naszego życia. Absolwenci XXIII Dziennego Studium Aspirantów CS PSP i Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego czynnie uczestniczyli w działaniach przeciwdziałających skutkom pandemii prowadzonych przez różne jednostki. Cieszymy się, że zainteresowanie naszą szkołą nie słabnie i wszyscy możemy być spokojni o liczbę i profesjonalizm przyszłym ratowników, strażaków – mówił brygadier Dariusz Andruszkiewicz rzecznik prasowy PSP w Częstochowie.

W czasie uroczystości wręczono też odznaczenia za szczególne działania na rzecz różnych instytucji i jednostek.

– Wasza ciężka praca i zaangażowanie sprawiły, że dziś wstępujecie do grona Korpusu Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Służba strażaka jest trudna, ale też piękna, bo niesie za sobą ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia obowiązku wobec Ojczyzny. Zdobyliście potrzebne umiejętności i wiedzę, aby kontynuować swoją drogę zawodową, rozwój i aspirować do awansów w swoich jednostkach – mówił brygadier Piotr Placek, komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i powodzenia w życiu osobistym.

Skip to content