Promocja kolejnego tomu „Ziemi Częstchowskiej”

W poniedziałek 18 grudnia w sali odczytowej Biblioteki Publicznej im. Władysława Biegańskiego odbyła się promocja kolejnego tomu „Ziemi Częstochowskiej”. Najnowszy 43 tom ziemi częstochowskiej to monografia licząca około 360 stron. Można w niej znaleźć wątki tematyczne związane z dziejami miasta i regionu częstochowskiego, historią, dydaktyką, dziejami oświaty i ustroju szkolnego, literaturą, kulturą, biografistyką, archiwistyką, źródłoznawstwem i archeologią – ujęte w poszczególne bloki tematyczne.
W publikacji można przeczytać między innymi o historii częstochowskiego przemysłu w XIX i XX wieku, zarysie historii zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie, historii powstania Placu Katyńskiego w Częstochowie czy wątku zbrodni katyńskiej w polskiej edukacji historycznej.

PN

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content