„Prorodzinna Częstochowa” – deklaracja Artura Warzochy w Domu Samotnej Matki Caritas

„Prorodzinna Częstochowa” – to tytuł deklaracji jaką podpisano w czwartek w Domu Samotnej Matki prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Deklarację podpisał kandydat na Prezydenta Częstochowy senator Artur Warzocha oraz ks. Paweł Dzierzkowski z częstochowskiej Caritas. Wcześniej Artur Warzocha spotkał się z mieszkankami domu oraz z ich dziećmi, którym wręczył drobne upominki. Celem wizyty było szeroko rozumiane wsparcie dla rodzin dotkniętych różnymi problemami. – Naszym podstawowym celem jest aby pomagać wszystkim rodzinom, które przeżywają jakikolwiek problemy, od wewnętrznych po lokalowe i inne. Dysponujemy całym pakietem rozwiązań, które rząd PIS przygotował już jakiś czas temu i które powinny być wdrażane na poziomie samorządowym. W ramach deklaracji jesteśmy otwarci na szeroką współprace ze wszystkimi organizacjami pomocowymi. Wszystkie muszą mieć wsparcie ze strony władz tak rządowych, jak samorządowych – mówił senator Artur Warzocha.

Zwrócił również uwagę na wiele zaniedbań ze strony częstochowskich władz w zakresie pomocy potrzebującym rodzinom oraz na to, że nie wszystkie instytucje są traktowane jednakowo. Aktualnie w częstochowskim Domu Samotnej Matki przebywa 20 kobiet, którym oferujemy pomoc lokalową jak duchową – mówi ks. Paweł Dzierzkowski z częstochowskiej Caritas.

Z sondażu CBOS wynika, że 49 proc. Polaków dobrze ocenia prorodzinną politykę rządu. Najlepiej oceniany jest program Rodzina 500 plus, 75 proc. ankietowanych popiera program Dobry Start, a 89 proc. ułatwienia dla matek-studentek.

PNP