Przebudowa linii tramwajowej – uwaga na utrudnienia

Fot. Radio Fiat

Trwa przebudowa torowiska w centrum Częstochowy. Jest to część inwestycji związanej z przebudową trakcji tramwajowej w całym mieście.

Prace w centrum miasta nie są jednak jedynymi, które prowadzone są w tym czasie w związku z wyżej wspomnianą inwestycją. Jak mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie – Jest to skomplikowana inwestycja:

Jest to inwestycja skomplikowania, ponieważ jest realizowana w kilku miejscach jednocześnie. Aktualnie realizacja prac najbardziej zaawansowana jest na Tysiącleciu, gdzie przebudowywane jest skrzyżowanie Armii Krajowej z Ulicą Dekabrystów. Rozpoczęły się prace torowe na śródmieściu. Rozpoczął się demontaż starego torowiska i infrastruktury. Jest to historyczny obraz, ponieważ widzimy jak wysłużona i stara była to infrastruktura i jak bardzo potrzebny jest ten remont.

Kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami oraz zachować szczególną ostrożność. W cierpliwość uzbroić się muszą również mieszkańcy okolicznych bloków i kamienic, którzy przez najbliższe tygodnie mogą być narażeni na wzmożony hałas:

Będą utrudnienia. Oprócz wydzielonego jednego pasa ruchu, który przylega do torowiska należy mieć na uwadze, że jest to plac budowy. Największe będą w obrębie alei Jana Pawła II, alei Kościuszki i Armii Krajowej, ponieważ jest to skrzyżowanie z drogą krajową. Objazdy będą niemożliwe, ponieważ jest to trudne, aby przepuścić tak duży ruch.

Zakończenie wszystkich prac związanych z przebudową torowisk zaplanowano na czerwiec 2021 roku.

KP

Skip to content