Fot. Radio Fiat

Rozpoczęła się przebudowa ulic Złotej i Mącznej w Częstochowie. Mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Ulica Złota od dłuższego czasu wymagała remontu, liczne dziury w drodze utrudniały uczestnikom ruchu komfortowe przemieszczanie się. Okoliczni mieszkańcy długo upominali się o przebudowę drogi. Prośby dały oczekiwany skutek, ponieważ udało się pozyskać odpowiednie fundusze na rozpoczęcie remontu. Jak wyjaśnia rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Maciej Hasik, zakres prac jest ogromny:

– Projekt jest realizowany w ramach programu „Lepsza komunikacja”. Ul. Złota była pozbawiona wszystkich elementów, którymi powinna się charakteryzować. Projekt obejmuje infrastrukturę podziemną, uregulowany pas drogowy i uszeregowaną zieleń.

Okoliczni mieszkańcy będą jednak musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ roboty potrwają około dwóch lat:

– Ta inwestycja potrwa długo. Jest to kwestia odwodnienia, instalacji podziemnych. Następnie dopiero prace drogowe i na koniec oświetlenie. Jest tam ścisła zabudowa oraz wąski pas drogowy, przez to jest to skomplikowana inwestycja.

Zapytaliśmy mieszkańców ul. Złotej co sądzą o rozpoczętym remoncie:

– Zaczęli przebudowę ul. Złotej, są tu stare drzewa, które niestety łamią się i spadają nam na samochody. No i dużo dziur, więc bardzo dobrze.

– Chodniczek ładny powinien być zrobiony, odpływ wody, bo wszystko nam się zalewa. Dziury są takie jak nie wiem co.

– Już 3 lata temu mieli ją robić. Teraz większy ruch, tiry wszystko psują. Niech robią, będzie się lepiej żyć.

Równolegle do remontu ul.Złotej rozpoczął się także remont ul. Mącznej. Zostaną tam wznowione prace na odcinku od skrzyżowania z ul. Zawodziańską – wyjaśnia rzecznik MZDiT Maciej Hasik.

– Przebudowa ul. Mącznej zostanie wznowiona od 24 lutego. Zostaną tam wznowione prace na odcinku od skrzyżowania z ul. Zawodziańską do posesji nr 70. Są to okolice Mirowa. Należy uważać w tych okolicach oraz na ulicy Mącznej ze względu na trwające tam prace.

Prace remontowe na obu ulicach będą generować pewne utrudnienia. Szczegółowe informację na temat remontów i ewentualnych objazdów znaleźć można na stronie internetowej MZDiT.

AS

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content