Przed nami wzrosty i podwyżki. Sprawdź, za co w sklepach zapłacimy drożej nawet o 60%

 

Już 2021 rok dał się we znaki naszym portfelom. Jednak według ekonomistów to nie koniec podwyżek cen. Oprócz tego, że szykują się ogromne podwyżki rachunków za prąd czy gaz, to dodatkowo również inne produkty, a zwłaszcza żywność podrożeje nawet o 60%. Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Gotowi na garść u praktycznych wskazówek, za jaką żywność będziemy musieli zapłacić najwięcej?

Ogromne ceny podstawowych produktów spożywczych

Przed nami dalszy wzrost cen produktów podstawowej potrzeby. Według ekspertów największą podwyżką zostaną objęte:

mięso drobiowe,

mięso wołowe,

tłuszcz roślinny, np. olej rzepakowy,

cukier,

masło,

pieczywo. 

Czym spowodowane są tak wysokie podwyżki? Przedsiębiorstwa produkujące podstawową żywność, także odczuwają ogromną podwyżkę cen prądu i gazu. By móc utrzymać prowadzoną przez siebie firmę, koniecznym jest wzrost cen za oferowane produkty. Ogólnoświatowa inflacja, pandemia to kluczowe czynniki, które warunkują wzrosty cen. Czy istnieje jednak skuteczny sposób, by radzić sobie z drastycznymi podwyżkami?

Śledzenie aktualnych promocji sieci sklepów

Coraz więc osób, w celu wygenerowania jak największych oszczędności w domowym budżecie, przegląda aktualne promocje największych sieci sklepów w naszym kraju. Jednym ze sklepów, który oferuję największą ilość najbardziej korzystnych promocji to Kaufland. Ostatnimi czasy sieć sklepów wciąż zyskuje na popularności i uznaniu wśród wielu różnorodnych klientów. Sklep posiada w ofercie bardzo szeroki asortyment, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie odnaleźć produkty spełniające indywidualne wymagania i preferencję. To jedna z kluczowych kwestii, która sprawia, że Kaufland staje się niekwestionowanym liderem na rynku, do którego z najwyższą przyjemnością zagląda ogromna liczba Polaków.

Unikalne produkty najwyższej jakości

Prócz atrakcyjnej oferty cenowej, wielu z nas przykłada także dużą uwagę do jakości i pochodzenia żywności, która trafia na nasze domowe stoły. Eksperci wciąż biją na alarm, jak ważnym jest zdrowa, zbilansowana dieta, obfitująca w cenne składniki odżywcze. Nic więc dziwnego, że każdy z nas pragnie zagwarantować sobie jak najlepsze zdrowie. Produkty regionalne z Kauflandu oprócz walorów zdrowotnych, posiadają także ogromne walory smakowe. Regionalne wyroby mleczne, takie jak białe czy żółte sery, świeżo wyciskane regionalne soki czy chrupiące i zdrowe pieczywo z najwyższej jakości zbóż, to wyjątkowo cenne produkty spożywcze, które przyniosą naszemu organizmowi wiele cennych witamin i minerałów. 

Racjonalnie dysponowanie żywnością

W ostatnich latach wiele mówi się o problemie nadmiernego marnowania żywności. Niektórzy z nas codziennie odczuwają głód, inni z nas potrafią wyrzucać jedzenie, ze względu na zbyt dużą ilość zakupionych towarów. Szczytowymi okresami są święta, nowy roku czy długie weekendy majowe. W celu ochrony żywności, a także własnych portfeli, zacznij racjonalnie gospodarować żywnością. Starają się dokładnie przemyśleć swoje zakupy. Ogranicz ilość kupowanych produktów, które lądują w koszu w związku z upłynięciem okresu ważności do spożycia czy zespuciem ze względu na długie leżakowanie (np. owoce i warzywa). Nie dość, że kupując mniej, zobaczymy mniejsze kwoty na sklepowych rachunkach, to w dodatku przyczynimy się do ochrony środowiska naturalnego.

Przed nami wzrosty cen i dalsze podwyżki. Korzystaj z aktualnych promocji chroniących Twój budżet.

Skip to content