Przedszkolaki w Straży Miejskiej

Zimowe ferie to dobry moment na odwiedzenie siedziby Straży Miejskiej. Tak zrobiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Czerwony Kapturek.

Podczas wizyty zapoznały się z pracą strażniczek i strażników, zobaczyły dyżurkę i centrum miejskiego monitoringu, poznały numer alarmowy Straży Miejskiej 986. Obejrzały także kilka filmików edukacyjnych m.in. „Krucha wyobraźnia to kalectwo”, prowadzący poruszył również problem smogu i spalania śmieci. Na koniec na najmłodsze częstochowianki i częstochowian czekała Prima – pies służbowy Straży Miejskiej. Owczarek belgijski malinois jest wytrenowany do wykrywania środków odurzających, często też odwiedza przedszkola i szkoły. Jest bardzo lubiana przez dzieci i młodzież.

Przedszkolaki z Czerwonego Kapturka wraz z opiekunami odwiedziły siedzibę przy ul. Krakowskiej 15 lutego w ramach akcji Ferie ze Strażą Miejską.

Komenda Straży Miejskiej otwarta jest dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych przez dwa tygodnie ferii zimowych, a więc do 22 lutego, w godz. 10.00-13.00. Aby umówić się na dany dzień i godzinę należy zadzwonić (tel. 34 3683192 w. 217) lub napisać maila (smiejska@czestochowa.um.gov.pl).

źródło: czestochowa.pl