Przedszkolaki zdominowały Halę Sportową Częstochowa

Przedszkoliada już po raz czwarty promowała aktywność ruchową jako zdrową i bezpieczną formę spędzania wolnego czasu. Około pięciuset dzieci wzięło udział w imprezie zorganizowanej w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej.

Głównym organizatorem zabawy był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Częstochowie, którego dyrektor Barbara Jura opowiadała nam o pomyśle na powstanie takiej akcji.

– Pomysł zrodził się wraz z przyjściem wiosny i z faktem, że przyroda budzi się do życia. Nasze dzieci wykazywały wzmożoną energię. Początkowo zawody takie organizowaliśmy na terenie naszej szkoły, jednak szybko okazało się, że sala gimnastyczna jest za mała. Stąd pomysł na większą imprezę, którą przenieśliśmy do hali.

Dyrektor podkreśla także, że imprezę zorganizowano w sposób odpowiedni do wieku i możliwości najmłodszych pociech.

– W tym roku mamy 16 drużyn, które wystartowały w naszych zawodach. Konkurencje były dostosowane do poziomu dzieci. Wszyscy sobie świetnie poradzili. W organizacji imprezy towarzyszy nam Komenda Miejska Policji. Był zorganizowany konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa. Dzieci dały radę odpowiedzieć na wszystkie najważniejsze pytania. Wykazały się zarówno formą sportową, jak i wiedzą – dodaje Barbara Jura.

Impreza rozpoczęła się defiladą. Dzieci, które brały udział w przedszkolnej olimpiadzie, rywalizowały ze sobą także w przeróżnych konkurencjach sportowych.

– W trakcie zawodów najmłodsi mieli możliwość sprawdzenia się m.in. w biegu slalomowym, w przejściu przez szarfę, w toczeniu piłki, w konkurencji, którą nazwaliśmy „celne oko”, oraz układanie woreczków i bieg z przeszkodami. Każde przedszkole dostaje nagrodę i medal, własnoręcznie zrobiony przez dzieci i nauczycieli ZSP nr 3 – mówi Beata Knysak, nauczyciel w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3.

Jednak nie medale były dla uczestników imprezy największą nagrodą, a sam udział w kolejnych konkurencjach.

– Podobało mi się, jak biegaliśmy, turlaliśmy piłkę, przekładaliśmy szarfę i skakaliśmy nad piłkami. Niektórzy siedzieli i kibicowali kolegom z mojej grupy. Kibicowanie jest potrzebne po to, żeby szybciej biegać – poucza nas Małgosia z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.

W organizację przedszkoliady włączyli się też wolontariusze z Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa oraz Szkoły Podstawowej nr 20 w Częstochowie.

BNO

Skip to content