Przestrzegajmy zasad sanitarnych podczas przedświątecznych zakupów

Fot. Radio Fiat

Zaledwie tydzień temu zostały otwarte galerie handlowe. Wcześniej zakupy mogliśmy robić tylko w sklepach spożywczych czy też aptekach. Dodatkowo, niedziela 6 grudnia jest niedzielą handlową. Z tego powodu resort zdrowia apeluje o zachowanie bezpieczeństwa.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, zeszłej doby zarejestrowano 12 430 zakażeń koronawirusem. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówi, aby przestrzegać przede wszystkim podstawowych zasad sanitarnych:

– Pamiętajmy o dystansie, maseczce i wszystkich zasadach tak, abyśmy spędzili te święta w rodzinnej atmosferze, a nie w łóżku szpitalnym.

Pozytywnym faktem jest to, że od kliku dni można zauważyć w statystykach tendencję spadkową. Zmniejszyła się również ilość zajętych łóżek w szpitalach:

– Jest to niepodważalnym wskaźnikiem pokazującym w jakim miejscu jesteśmy jeżeli chodzi o pandemię koronawirusa. Od kilkunastu dni widzimy codziennie, że tych zajętych łóżek jest coraz mniej.

Przerazić można się jednak, gdy spojrzy się na statystyki od początku pandemii. Od wykrycia w Polsce pierwszego przypadku zakażenia, potwierdzono łącznie ponad 1 milion 54 tysiące zakażeń koronawirusem. W sumie zmarło prawie 20 tysięcy chorych, a wyzdrowiało prawie 688 tysięcy osób.

WB/IAR