Przygotowania do Marszu dla Życia weszły w kluczową fazę

W poniedziałek 23 maja odbyło się ostatnie spotkanie organizacyjne przed tegorocznym Marszem dla Życia i Rodziny w Częstochowie. Organizatorzy omówili m.in. to, co do tej pory udało się przygotować, uzgodnili podział obowiązków podczas samego Marszu oraz zaplanowali wolontariat na czas rodzinnego pikniku na błoniach jasnogórskich.

Podczas obrad wiele czasu poświęcono kwestiom związanym z rozmieszczeniem poszczególnych punktów na błoniach jasnogórskich. Omówiono także program pikniku, w tym zaplanowano galę rozdania nagród dla uczestników około-marszowych konkursów oraz przewidziano czas na wygłoszenie świadectw. Podczas pikniku odbędzie się także koncert. Poniedziałkowe spotkanie podsumował ks. Robert Grohs, kierownik diecezjalnego Referatu Duszpasterstwa Rodzin:

Bardzo się cieszę z ostatniego spotkania organizatorów. Przebiegało w bardzo dobrej atmosferze. Prawie wszystko zostało już uzgodnione. Marsz w tym roku ma pewne nowości, więc też poczyniliśmy nowe ustalenia. Mam nadzieję, że Święta Rodzina jest z nas dumna, że będziemy mogli w duchu wzajemnej miłości przechodzić umocnieni Eucharystią przez drogi naszej Częstochowy. Wszystkich zapraszam bardzo serdecznie na niesamowicie ciekawy wieczór uwielbienia z koncertami, świadectwami i także możliwością zjedzenia czegoś dobrego.

Fot. Radio Fiat

Do Marszu pozostało zaledwie kilka dni. Organizatorom pozostaje dopracowanie ostatnich szczegółów. Młodzież szkolna pracuje nad flagami i transparentami, na których widnieć będą fragmenty encykliki Evangelium Vitae Jana Pawła II. Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji dla Życia i Rodziny zachęca też, żeby indywidualnie przygotować się do Marszu m.in. poprzez ubiór:

Zapraszamy bardzo serdecznie na Marsz dla Życia i Rodziny. Już 29 maja w Częstochowie o godz. 16:00 Msza św. W Archikatedrze Świętej Rodziny pod przewodnictwem abp Wacława Depo, a po niej zbiórka na placu przed archikatedrą. I wyruszamy w Aleje Najświętszej Maryi Panny na błonia jasnogórskie, gdzie będzie zakończenie Marszu. Przyjdźmy ubrani na biało, przynieśmy białe kwiaty i dużo radości aby opowiedzieć się po stronie życia – każdego życia!

Na błoniach jasnogórskich będzie na uczestników czekał rodzinny piknik, w dużej mierze przygotowany przez wolontariuszy z częstochowskich szkół, szczególnie z Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych oraz Zespołu Szkół im S. Żeromskiego, przy współpracy z licznymi organizacjami pozarządowymi. W organizację tegorocznego Marszu jest zaangażowanych tak wiele osób i podmiotów, że z całą pewnością można powiedzieć, iż jest to dzieło całej Częstochowy.

Skip to content