Przygotowywany jest kolejny konwój na Ukrainę

Częstochowa przygotowuje kolejny konwój humanitarny, który zostanie wysłany z darami na Ukrainę. Dwa samochody, które wyruszą w konwoju, zostały załadowane darami zgromadzonymi w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie.

Szkoła Podstawowa nr 50 zgromadziła dary nie tylko od uczniów i rodziców, ale też od mieszkańców osiedla, o czym szerzej mówi wicedyrektor placówki Małgorzata Płatek:

Zbieramy dary dla Ukrainy – dla partnerskich miast Częstochowy. Akcja trwa już od dwóch tygodni, udało się zebrać bardzo dużo spożywczych rzeczy, środków higienicznych, ale również koców, śpiworów i chemii gospodarczej. Dary przynoszą zarówno uczniowie, rodzice, jak i ludność z osiedla.

Fot. Radio Fiat

Szkoła Podstawowa im. Władysława Sikorskiego jest także punktem zbiórkowym dla innych szkół z dzielnicy Północ:

Jesteśmy jedną ze szkół wyznaczonych przez Urząd Miasta do gromadzenia tych materiałów dla Ukrainy. Szkoły z „naszego rejonu” też przywożą do nas dary, które zebrały u siebie. Jest tego bardzo dużo, tak, że ofiarność ludzi jest zaskakująca. Codziennie przyjeżdżają do nas z różnych szkół transporty z darami, mamy już kilka pomieszczeń zajętych przez paczki. Państwo dzisiaj wywożą dary, natomiast cały czas ta akcja trwa i myślę, że będzie się rozwijała.

Dary z „Pięćdziesiątki” trafią do miast Chmielnicki i Iwano-Frankowsk. Załadunkiem samochodów dostawczych zajęli się wolontariusze z Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych z ul. św. Augustyna. Konwój wyruszy na Ukrainę jutro (17.03) o godz. 4:00 nad ranem.

Skip to content