Częstochowski sanepid zaprasza do obejrzenia corocznej wystawy grzybów. Zwiedzający zapoznają się z wieloma okazami z regionu, a także dowiedzą w jaki sposób rozpoznawać poszczególne gatunki. Ekspozycja prezentowana będzie 11 i 12 października.

O szczegółach mówi Edyta Kapelka, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie:

– Jest to wystawa, którą organizujemy od wielu lat. Przerwa pandemiczna spowodowała, że nie mogliśmy jej zrobić w roku ubiegłym i dwa lata wstecz. Obecnie wracamy do formuły sprawdzonej i zapraszamy na wystawę grzybów. Będziecie Państwo mogli zobaczyć grzyby jadalne oraz niejadalne. Porównać je pod względem podobieństwa. Omawiamy i uczymy, jak zbierać grzyby.

Do obejrzenia wystawy zaproszeni są zarówno eksperci grzybobrania, jak i ci, którzy swoją przygodę dopiero rozpoczynają. Każdego roku zgłaszane są kolejne przypadki zatruć grzybami, dlatego częstochowski sanepid stawia przede wszystkim na edukację:

– Jest to inicjatywa przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych, choć do obejrzenia oczywiście zaproszone są także osoby dorosłe. Można przyjść do nas całymi rodzinami, czy w gronie znajomych.

Wystawę będzie można zobaczyć 11 i 12 października w budynku częstochowskiego sanepidu przy ul. Jasnogórskiej. Osoby indywidualne zaproszone są do oglądania ekspozycji od godz. 15.30.

ABK

Skip to content