„Powszechnie mówi się, że: czas to pieniądz. A ja wam powiem: czas to miłość! Bo my wszyscy, jak tu stoimy, jesteśmy owocem Ojcowej miłości” – słowa bł. Prymasa Wyszyńskiego stały się hasłem tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Częstochowie już 19 września. Inicjatywa skierowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, którzy pragną we wspólnocie zamanifestować chrześcijańskie spojrzenie na świat.

Głównym organizatorem wydarzenia jest częstochowska Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II. Jak tłumaczy jej prezes, Grzegorz Nienartowicz – idea marszu to przede wszystkim radowanie się z przywiązania do wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci:

– To jest świąteczny przemarsz rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych. Pokazujemy przywiązanie do wartości oraz promujemy coś, co ma wartość bezcenną – ludzkie życie. Marsz ma w publicznej formie przypominać o tym, że jesteśmy wspólnotą – jedną wielką rodziną. To też przypomnienie, że każde życie rodzi się w rodzinie.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się 19 września o godz. 16.30. Miejscem tegorocznej zbiórki będzie plac przy figurze Niepokalanej na błoniach jasnogórskich:

– Stamtąd właśnie będziemy wyruszać w naszą drogę do archikatedry częstochowskiej. Oczywiście maszerujemy Aleją Sienkiewicza, alejami NMP. Zakończenie marszu następuje pod archikatedrą, w której o godz. 18.00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo. Po Eucharystii zapraszamy na krótkie spotkanie przy Dzwonie Głos Nienarodzonych.

Wszelkie informacje dotyczące niedzielnego marszu, w tym prowadzonych podczas niego zbiórkach charytatywnych, znajdują się na stronie internetowej www.zyciacud.pl.

ABK

Skip to content