Przyjdź po książkę do Klubu Politechnik

Książki, antykwariat/fot. Radio Fiat

Przyjdź, rozejrzyj się i sięgnij po tytuł, który najbardziej Cię zaciekawił. Już 30 maja w Klubie Politechnik odbędzie się Majowy Kiermasz Książek. Publikacji zapowiada się całkiem sporo, a wśród nich tytuły przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i młodszych czytelników. Początek o godz. 10.00.

Do udziału w inicjatywie zaprasza jeden z organizatorów Zbigniew Biernacki, właściciel częstochowskiej antykwarni „Niezależna”:

– Wiele lat temu, w okresie socjalistycznym, kiermasz książek odbywał się w altanie parku jasnogórskiego. Inny odbywał się również na Promenadzie. Można było przynieść np. podręczniki szkolne czy lektury oraz wymienić ja na inne publikacje. Postanowiliśmy wrócić do tej idei.

Jeszcze kilka lat temu w Częstochowie istniało wiele prywatnych księgarń, nienależących do żadnej większej sieci. Niestety jakiś czas temu aż 13 takich miejsc zostało zlikwidowanych. Pozostały tylko nieliczne, a wśród nich również antykwariaty. Miejsca, które oprócz księgozbiorów są „balsamem dla duszy” niejednego miłośnika beletrystyki, kryminałów czy rozmaitych komiksów:

– Antykwariaty to miejsca kultowe. Są jednak osoby, które traktują je trochę jak muzea. A tutaj nie o to chodzi. Owszem księgozbiory podzielone są na poszczególne działy, jak np. fantastyka, kosmos czy myślistwo. Znaleźć tu można wiele ciekawych publikacji. Taka giełda, którą organizujemy 30 maja, ma zachęcić czytelników do odwiedzania antykwariatów. Pokazywać im, jak wspaniałe książki można tutaj znaleźć.

Udział w kiermaszu książek jest bezpłatny. Kolejna edycja wydarzenia planowana jest na jesień.

ABK