Miejski Zarząd Dróg i Transportu nie będzie w przyszłym roku wymieniał wiat przystankowych. Wszytko, za sprawą wandali, którzy w nocy z 22 na 23 października na terenie różnych dzielnic Częstochowy zniszczyli 23 przystanki.

Uszkodzenia są tak znaczne, że zaplanowane na przyszły rok pieniądze muszą zostać wydane teraz, na usuwanie skutków wandalizmu.

– Bliżej nieokreślona grupa osób wybiła 35 szyb, zniszczyła 10 gablot, 23 oznaczenia dla osób niedowidzących oraz schematy komunikacyjne – wyliczał rzecznik MZDiT, Maciej Hasik.

Naprawa uszkodzeń nadal trwa. Po ich zakończeniu będzie można oszacować dokładnie straty. Za pomoc w ustaleniu sprawców przewidziana jest nagroda.

– Miejmy nadzieję, że ruch obywatelski, który został wywołany, pomoże w znalezieniu służbom przestępców. Radni, urzędnicy, a także osoby prywatne zebrali już ponad 6 tys. zł na nagrodę dla tego, kto przyczyni się do znalezienia sprawców – dodał Hasik.

Zdemolowane zostały wiaty m.in. przy ul. Legionów na wysokości Wspólnej na Zawodziu czy przy ul. Orkana na wysokości kościoła i w obrębie skrzyżowania Jagiellońskiej z Orkana na Wrzosowisku.

BNO
Fot.: MZDiT w Częstochowie

Skip to content