Przyznano nagrodę “Ku pełni życia”

DSCF0599

We wtorkowy wieczór (24 marca) w auli parafii św. Zygmunta przyznano nagrodę “Ku pełni życia”. Otrzymała ją wolontariuszka Katarzyna Sobczak. Nagrodę przyznaje Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II. – Nagroda “Ku pełni życia” przyznawana jest za całokształt postawy, którą dana osoba nominowana do tej nagrody przyjmuje w swoim życiu. Nominowani są osobami pro-life, dbają nie tylko o własne życie, ale są otwarci i kochają innych ludzi, dzielą się miłością z innymi i jednocześnie pielęgnują wartość, jaką jest życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci i wartości związane z rodziną – mówi prezes Fundacji, Grzegorz Nienartowicz.
Laureatka tegorocznej nagrody nie wyobraża sobie życia bez pomagania drugiemu człowiekowi. – Myślę, że ta potrzeba pomocy drugiemu człowiekowi wypływa z dobroci serca. Pomaganie innym daje mi radość i jest też możliwością wykorzystywania darów, które otrzymałam od Pana Boga – wyznaje Katarzyna Sobczak.
Do tegorocznej edycji nagrody “Ku pełni życia” nominowanych zostało sześć osób działających na rzecz drugiego człowieka.