statuetki starosty 2016 fot. A. Dumańska 15

W gościnnych murach Filharmonii Częstochowskiej, w sobotę 18 lutego, odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy tegorocznych laureatów Statuetek Starosty Częstochowskiego. Po zaprezentowaniu nominowanych w sześciu kategoriach, nowo wybrany Starosta Częstochowski Krztysztof Smela wręczył zwycięzcom te ważne wyróżnienia. To już szesnasta edycja tej uroczystości. Statuetki w swoich kategoriach zdobyli:

KATEGORIA EDUKACJA I KULTURA

Zespół Obrzędowy „Grusza” – Rzerzęczyce, gm. Kłomnice

Joanna Alina Haładyn – Radna Powiatu Częstochowskiego V kadencji, nauczyciel języka niemieckiego, gm. Olsztyn

KATEGORIA SPORT I TURYSTYKA

Tomasz Gęsiarz – Działacz sportowy, turystyczny, wójt gminy Mstów.

KATEGORIA POLITYKA SPOŁECZNA

Alicja Grzegorczyk – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lelowie, Radna Rady Gminy VII Kadencji w Dąbrowie Zielonej

KATEGORIA SAMORZĄDNOŚĆ I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Krzysztof Nabiałczyk – radny powiatowy V kadencji, działacz społeczny, inicjator wielu imprez promujących region

KATEGORIA WYDARZENIE ROKU

Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem z 1863r. – Lelów

KATEGORIA OSOBOWOŚĆ ROKU, INSTYTUCJA ROKU

Grażyna Klamek – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Grażyna Klamek, podzieliła się wrażeniami:

– To wyróżnienie Statuetki Starosty Częstochowskiego jest dla mnie bardzo ważne. Uważam, że na tę statuetkę zasłużyli również wszyscy pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy. Dzięki ich pracy, jak również wielu osób wspierających nasze działania, instytucji rynku pracy, organizacji pozarządowych, jak również pracodawców, możemy się cieszyć taką sytuacją, jaka jest w tej chwili, czyli dużym spadkiem liczby zarejestrowanych osób bezrobotnych, jak i spadkiem stopy bezrobocia, zarówno w powiecie częstochowakim, jak i w mieście Częstochowa. Szczególnie dziękuję Staroście Powiatu Częstochowskiego Andrzejowi Kwapiszzowi, nowemu Staroście panu Krzysztofowi Smeli i Henrykowi Kasiurze, wicestaroście oraz całej Kapitule i wszystkim osobom, które wystąpiły, a zwłaszcza pani Lenie Nieśpielak, dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bogumiłku. Są to wspaniałe osoby i wszystkie zasługują na słowa uznania i wsparcia.

Po wręczeniu statuetek licznie zgromadzeni goście wysłuchali koncertu Bogusława Morki z orkiestrą oraz Karoliny Kamińskiej – laureatki X Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego.

AD

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content