Psiechadzka nr 6

W niedzielę 5 listopada na Placu Biegańskiego odbyła się kolejna już „Psiechadzka”. Szósta edycja wydarzenia mającego zwrócić uwagę częstochowian na los psów przebywających w schronisku, spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Po raz kolejny też włączyły się w akcję wspierając ją w różny sposób lokalne przedsiębiorstwa i organizacje społeczne:
– To już kolejna edycja “Psiechadzki” – mówi Katarzyna Grzyb, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. – Pogoda jak zawsze nam dopisuje, humory też. Mam nadzieję, że zwrócimy uwagę częstochowian na zwierzęta ze schroniska, naszych podopiecznych, którzy szukają dzisiaj domu.
Dużym wsparciem dla pracowników schroniska i dla zwierząt w nim przebywających jest pomoc wolontariuszy, którzy z miłości do zwierząt nie szczędzą sił i zaangażowania poświęcając czworonogom swój wolny czas.
W trakcie „Psiechadzki” można było zapoznać się z podopiecznymi Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej, pobawić się z nimi a także wesprzeć je finansowo lub materialnie.

ZD