W czwartek, 5 sierpnia, przy ulicy Olsztyńskiej, na stadionie Arena zielona-energia.com miał zostać rozegrany mecz V rundy żużlowego Pucharu Ekstraligi 250cc, w którym zmierzyliby się najlepsi juniorzy w kraju. Z powodu niekorzystnej pogody i alertów ostrzegających przed możliwymi wichurami oraz intensywnymi opadami gospodarz zawodów, Eltrox Włókniarz Częstochowa, zdecydował się przełożyć spotkanie. Odpowiedni wniosek trafił już do Polskiego Związku Motorowego.

Prezes Włókniarza Michał Świącik biorąc pod uwagę obecną, deszczową aurę, a także prognozy IMGW czy alerty wysyłane na telefony komórkowe, postanowił odwołać dzisiejsze spotkanie. Swoją decyzję argumentuje kwestiami bezpieczeństwa, nie tylko na torze, ale i poza nim, ponieważ znacząca większość zawodników wraz ze swoimi drużynami jeszcze do Częstochowy nie przyjechała. Według Świącika prowadzenie w tak niekorzystnych warunkach w połączeniu ze stresem przed meczem może doprowadzić do tragedii. Proponowanym termin, w którym mógłby odbyć się zaległy mecz, jest poniedziałek, 9 sierpnia.

W turnieju miało wziąć udział szesnastu żużlowców, w tym dwóch reprezentantów częstochowskiego Włókniarza, Szymon Ludwiczak oraz Kacper Halkiewicz, którzy w tegorocznej odsłonie rozgrywek pucharowych radzili sobie bardzo dobrze. Niestety zła pogoda pokrzyżowała plany żużlowcom.

Prezes Świącik zapewnia, że zakupione bilety będzie można przenieść na nowy termin meczu lub otrzymać zwrot pieniędzy. Przypominamy, że na stadionie obowiązuje ograniczenie liczby kibiców do 50 proc. wolnych miejsc. Limit nie dotyczy osób zaszczepionych.

Skip to content