Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego, w czwartek 2 lutego w sali teatralnej podsumował mikołajkową zbiórkę darów dla małych wychowanków Stowarzyszenia „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”.

Więcej o inicjatywie mówi Ewa Teperska, wicedyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego:

– Była to zbiórka, którą zorganizowaliśmy wspólnie z naszą absolwentką i tak właściwie ona była pomysłodawcą tej zbiórki, pani Irmina Klima, ponieważ zorganizowała już tą zbiórkę we wcześniejszych latach. My przyłączyliśmy się po to żeby nadać tej zbiórce taki większy zasięg i po prostu zbiórka była organizowana dla małych wychowanków Stowarzyszenia „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie” w Częstochowie przy ulicy Michałowskiego 30. Podopiecznymi i wychowankami tego stowarzyszenia są dzieci w wieku do 4 roku życia, a zatem zbieraliśmy przede wszystkim takie środki, które dla dzieciaków są niezbędne do codziennego życia.

Do zbiórki zaangażowało się ponad 30 różnych placówek edukacyjnych, zarówno z terenu Częstochowy, jak i z powiatu częstochowskiego, dodatkowo 4 stowarzyszenia i fundacje oraz 11 różnych firm i przedsiębiorców. – Ogłaszając zbiórkę mieliśmy pewne wątpliwości – mówi dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Pułaskiego, Tomasz Dobosz:

– Dlatego, że ze względu na czasy, które w tej chwili nastąpiły, a szczególnie jeśli chodzi o pomoc dla Ukrainy tych zbiórek było już organizowanych bardzo dużo. Ale okazało się, że efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania i z tego powodu bardzo się cieszymy, że ta pomoc została skierowana przede wszystkim do dzieci, małych dzieci, które same o siebie zadbać nie potrafią. I to cieszy, że ten odzew zarówno jeśli chodzi o przedszkola, szkoły podstawowe i stowarzyszenia był tak duży.

Zbierane były rzeczy, które dla podopiecznych Stowarzyszenia „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie” są bardzo potrzebne m.in. pampersy, chusteczki nawilżające, środki pielęgnacyjne, desery, zabawki.

ZS Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego, zbiórka mikołajkowa/ fot. Radio Fiat
ZS Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego, zbiórka mikołajkowa/ fot. Radio Fiat
Skip to content