Radio Fiat Przyjacielem Dzieci Caritas 2021

Każdego roku pod koniec wakacji Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przyznaje 10 statuetek przyjaciołom dzieci. W tym roku wśród laureatów znalazło się Radio Fiat oraz portal internetowy czestochowskie24.pl.

Na antenie radia oraz naszych stronach internetowych od lat niejednokrotnie informowaliśmy o inicjatywach częstochowskiej Caritas skierowanych do dzieci, ale także osób potrzebujących. Jak zaznacza ks. Marek Bator, dyrektor Caritas Częstochowa, Radio Fiat trzyma rękę na pulsie w niemal każdej inicjatywie, z jaką wyjdzie częstochowska organizacja.

– Mimo obostrzeń COVIDowych fantastycznie wypadł nam dzień dziecka, w którym Radio Fiat stworzyło plenerowe studio zewnętrzne, przy którym dzieci uczyły się być dziennikarzami i redaktorami podczas wspólnej zabawy. Ponadto zawdzięczamy temu radiu obecność we wszystkich programach związanych z propozycjami Caritas, takimi jak kolonie, które mieliśmy w Poniku, czy spotkania w Olsztynie, przy których medium to było zawsze obecne i promowało nasze inicjatywy, prowadząc szereg wywiadów z dziećmi i nie tylko. Wszyscy ci, którzy promują to, co jest związane z dziećmi i Caritasem, są przez nas bardzo poważnie postrzegani i stają się naszymi przyjaciółmi, a jak naszymi, to także i dzieci, które znajdują się pod naszą opieką – tłumaczył ks. Marek Bator.

Jak podkreśla ks. Marek Bator, częstochowska Caritas nie przestaje działać, dlatego też bez pomocy mediów, takich jak radio i internetowy portal nie byłoby możliwości dotrzeć z propozycjami do wszystkich, którzy szukają bezpiecznego, dobrego oraz wartościowego miejsca dla najmłodszych.

– Takimi wartościowymi miejscami są ferie oraz wakacje z Caritas, podczas których priorytetem jest wzajemny szacunek. Dzieci są zawsze pilnowane i otoczone dobrą opieką. Takie zaproszenie płynące przez Radio Fiat i portal czestochowskie24.pl dociera do ludzi, którzy ufają nam oraz dają czas i szansę, abyśmy mogli właściwie opiekować się ich dziećmi – dodał dyrektor Caritas Częstochowa.

Nagroda przekonuje do tego, że pozytywne informacje, jakimi są działania częstochowskiej Caritas dotyczące wspierania rodzin i dzieci, powinny pojawiać się w serwisach informacyjnych znacznie częściej.

– Chociaż tylko jeden dzień w roku jest poświęcony tzw. dobrej wiadomości to dzięki działalności częstochowskiej Caritas, ks. Marka Batora oraz całego zespołu, mamy wiele okazji do tego, by mówić o dobrych działaniach. Dzięki lokalnej Caritas mówimy o tym, że są ludzie chcący podzielić się z innymi swoją życzliwością z potrzebującymi. Dzięki Caritas wiemy, że są ludzie wrażliwi na ludzką krzywdę, a także miejsca, do których zawsze można przyjść. Bardzo często spotykamy ludzi proszących o wsparcie. Często mamy wątpliwości czy ci ludzie naprawdę czegoś potrzebują, czy po prostu chcą nas naciągnąć. Na szczęście mamy Caritas, która wszystkie zdobyte środki przekazuje potrzebującym, pomagając doraźnie i długoterminowo, karmiąc, żywiąc i ubierając. Jeśli jako katolickie radio możemy być w jakiś sposób użyteczni, to tym bardziej cieszymy się i dziękujemy Caritas za pamięć o nas, a przede wszystkim dziękujemy za to, co robi – powiedział ks. Piotr Zaborski, dyrektor Radia Fiat i portalu czestochowskie24.pl.

W tym roku poza Radiem Fiat i portalem czestochowskie24.pl statuetki otrzymało również m.in. dwoje pracowników ośrodka Caritas w Poniku: Pani Henryka i Pan Henryk, ks. Marek Szczepańczyk, kierownik kolonii Monika Wierzbicka, a także poseł Mariusz Trepka, Piotr Dobosz z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Eugeniusz Ziental z firmy Vitroszlif.

BNO

Skip to content