Radni zaśpiewali dla walecznej Agatki

Agatka Kuberska z Częstochowy przebywa obecnie w San Diego, gdzie pod nadzorem amerykańskich lekarzy odbędzie niebawem terapię protonową, która ma zneutralizować komórki nowotworowe w jej mózgu. Lekarze szacują, że na leczenie dziewczynki może być potrzebne jeszcze 6 milionów. Do akcji zbiórkowej na rzecz 7-letniej Częstochowianki zdecydowali włączyć się także miejscy radni.

W czwartek 9 grudnia, w sali sesyjnej częstochowskiej Rady Miasta odbyło się spotkanie kolędowe dla Agatki, w którym uczestniczyli radni ze wszystkich klubów. O szczegółach mówi radna Monika Pohorecka:

Z inicjatywy radnych klubu PiS postanowiliśmy zaprosić i bardzo dziękujemy za przyjęcie tego zaproszenia przedstawicielom pozostałych klubów, którzy zgodzili się jednym głosem, ponad podziałami wziąć udział w dzisiejszej akcji „Radni dla Walecznej Agatki”. Toczy się prawdziwa walka o zdrowie i życie dziewczynki. Do końca miesiąca musimy zebrać jeszcze około 6 milionów złotych. Widzimy, że mieszkańcy Częstochowy są bardzo zaangażowani i ta kwota z minuty na minutę się zwiększa, natomiast nadal pozostało do zebrania bardzo dużo pieniędzy.

Wspólne kolędowanie ponad podziałami ma z jednej strony sprawić radość Agatce, a z drugiej zachęcić kolejne osoby do włączania się w zbiórkę na rzecz jej leczenia:

Dzisiaj zaśpiewamy dla Agatki kolędy. Wierzymy, że będzie miała okazję zobaczyć i usłyszeć. I tym samym chcemy skierować apel do mieszkańców Częstochowy: Kochani Częstochowianie, wiem, że ogrom z Was już się zaangażowało i poczyniło różne działania, natomiast do tych, którzy jeszcze nie mieli okazji usłyszeć właśnie w celu poinformowania o tym, że taka akcja jest prowadzona. Wystarczy wejść na zbiórkę na SiePomaga.pl lub po prostu wyszukać w sieci Waleczną Agatkę i pokażą się wszystkie możliwości, aby tą zbiórkę wesprzeć.

Zbiórkę na rzecz leczenia dziewczynki można wesprzeć poprzez portal SiePomaga.pl oraz biorąc udział w charytatywnych licytacjach na specjalnej facebookowej grupie.

Skip to content