Źródło fot: rakow.com

Podczas środowej prezentacji drużyny Rakowa Częstochowa, można było zaobserwować rzucający się w oczy szczegół – na koszulkach zespołu nie było herbu miasta Częstochowy, który zawsze się tam znajdował. Co jest tego powodem? Daria Wollenberg, rzecznik prasowy klubu wyjaśnia:

Jeżeli chodzi o brak logotypu miasta Częstochowy na koszulkach Rakowa, wynika to z tego, że cały czas trwają negocjacje w sprawie podpisania nowej umowy. Ona nie jest jeszcze podpisana i do tego czasu logotypu nie będzie. Jaki będzie finał tych rozmów, to okaże się w najbliższym czasie.

Herb Częstochowy znajdował się na koszulkach Rakowa od zawsze. Można więc powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju tradycja, która jednocześnie promuje Częstochowę. Czy miałaby się teraz zakończyć?

Rozmowy między klubem a miastem odnośnie wysokości kwoty, jaką miasto przeznaczy na promocję Częstochowy poprzez sport (w tym wypadku piłkę nożną), wciąż są prowadzone. Nie wiadomo jednak kiedy można spodziewać się ich zakończenia. Dzisiaj (21.08) nie udało się nam uzyskać wypowiedzi ze strony miasta w sprawie szczegółów negocjacji. Chyba musimy poczekać do końca sezonu urlopowego.

Nowe koszulki Rakowa, w porównaniu do tych z zeszłego sezonu, różnią się niewiele. Zostały zachowane w dobrze nam znanych czerwono-niebieskich barwach. Jedną z różnic jest brak białych strzałek na ramionach i – jak pisaliśmy – brak logotypu miasta.

22 sierpnia Raków Częstochowa rozegra swój pierwszy mecz w sezonie. Będzie to starcie z Legią Warszawa, które zostanie rozegrane na GIEKSA Arenie w Bełchatowie. Mecz inaugurujący sezon Raków prawdopodobnie rozegra bez herbu Częstochowy na koszulkach.

WB

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content