O spotkaniu z piłkarzami i sztabem szkoleniowym Rakowa w Galerii Jurajskiej pisaliśmy niedawno na łamach naszego portalu. Drużyna niedawno powróciła z obozu w Turcji.

– Obóz trwał łącznie 15 dni. Zespół każdego dnia przeprowadzał poszczególne jednostki treningowe. Zawodnicy trenowali 2-3 razy dziennie. Pomiędzy, odbywały się odprawy. Nie brakowało tez treningów regeneracyjnych. Rozegraliśmy cztery sparingi, z czego trzy zwyciężyliśmy, a jeden zremisowaliśmy – opowiada Daria Wollenberg, rzecznik prasowy Rakowa.

Przerwa zimowa to także okazja do zmian kadrowych. Drużynę wzmocniło kilku nowych zawodników:

– Dołączyli do nas miedzy innymi: Jakub Apolinarski (napastnik), Patrick Friday Eze (napastnik) oraz Damian Michalik (ofensywny pomocnik). Trenowali także młodzi zawodnicy, tacy jak: Kacper Trelowski i Franciszek Wróblewski, którzy dołączyli na okres przygotowań. O tym czy wywalczyli sobie miejsce w pierwszym zespole, okaże się w pierwszych kolejkach rundy. Jeśli chodzi o odejścia to jeden z zawodników został wypożyczony. Adam Czerkas zmienił swoja rolę w klubie, ponieważ został grającym asystentem trenera rezerw. Z zespołem rezerw trenuje także Dariusz Formella – dodaje rzecznik.

Po rundzie wiosennej Raków Częstochowa jest liderem w I lidze z przewagą dziesięciu punktów nad Sandecją Nowy Sącz.

BNO