Raków Częstochowa w ostatnich spotkaniach przed Ekstraklasą

Już w piątek, 12 lipca Raków Częstochowa rozegra dwa ostatnie spotkania sparingowe przed startem rozgrywek PKO Ekstraklasy. Pierwsze odbędzie w Sosnowcu o godz. 11:00, gdzie czerwono-niebiescy zmierzą się z tamtejszym Zagłębiem.

Drugi mecz rozegrany zostanie na rodzimym stadionie przy ulicy Limanowskiego ze SKRĄ Częstochowa o godz. 16:00.

– Po sparingu ze skrą Częstochowa odbędzie się prezentacja pierwszej drużyny oraz pokaz strojów na nowy sezon. Nastąpi też pożegnanie z tzw. skansenem, czyli ze stadionem w tej wersji, w której wszyscy kibice znają go najlepiej – opowiadała Daria Wollenberg, rzecznik Rakowa Częstochowa.

Mecze domowe podczas rundy jesiennej PKO Ekstraklasy Raków rozegra bowiem na stadionie w Bełchatowie. Niewykluczone, że przy Limanowskiego częstochowianie zagrają w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

– Wszystko tak naprawdę zależy od tego, kiedy rozpocznie się przebudowa stadionu oraz czy to my ponownie będziemy gospodarzami spotkań pucharowych, bo nie jest to do końca pewne. Jeśli ruszy przebudowa to mecze będą rozgrywane w Bełchatowie, jeśli początek budowy się opóźni, to będziemy dążyć do tego, by te mecze były rozgrywane w Częstochowie – mówił rzecznik Rakowa.

Na razie jednak zespół i fani skupiają się na starcie rozgrywek ligowych. Trwa już sprzedaż karnetów na rundę jesienną.

– Przede wszystkim zachęcamy do zakupu biletów online. Uruchomiliśmy dla kibiców nowy system biletowy, który jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Oczywiście zachęcamy też do zakupów stacjonarnych, czyli w kasach stadionowych, a także w naszym sklepie w Galerii Jurajskiej. Karnety będą dostępne też w Bełchatowie w kasach stadionowych. Sprzedaż zakończy się po trzecim meczu ligowym – dodała Daria Wollenberg.

Pierwszy mecz PKO Ekstraklasy Raków rozegra w Bełchatowie 20 lipca. Rywalem Korona Kielce.

BNO