Po pasjonującym meczu Raków Częstochowa pokonał Legię Warszawa po dogrywce 2:1 i awansował do półfinału piłkarskiego Pucharu Polski. Było to już 24. spotkanie Rakowa z rzędu bez porażki, ale jednocześnie pierwsze w historii zwycięstwo nad aktualnymi mistrzami polski.

Spotkanie od dawna zapowiadane było jako piłkarski hit tej wiosny a na trybunach stadionu przy Limanowskiego zasiadł komplet 4200 widzów. Bilety na ten mecz rozeszły się w niecałe trzy godziny. Poziom gry nie zawiódł kibiców.

Już pierwsza akcja Rakowa przyniosła gospodarzom bramkę. W 4. minucie Piotr Malinowski wprawił w euforię cały stadion. Od tego momentu zdawało się, że częstochowianie kontroluję grę, grają składnie i spokojnie. I tak było do 30 minuty, kiedy błąd popełnił Kasperkiewicz. Obrońca Rakowa zgubił piłkę, co natychmiast wykorzystał Hamalainen, zagrał do Michała Kucharczyka, a ten bez problemów pokonał Szumskiego.

Po przerwie Legia zaczęła grać szybciej i bardziej ofensywnie. Na bramkę Szumskiego strzelali Hamalainen i Carlitos, ale bez powodzenia. Obrona Rakowa funkcjonowała bez zarzutu.

W dogrywce obie drużyny miały kilka okazji do tego, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Udało się to w końcu podopiecznym Marka Papszuna. W 112. minucie Bartl zakręcił obrońcami Legii, dośrodkował w pole karne, a tam już czekał na piłkę Andrzej Niewulis i fantastycznym strzałem głową pokonał Majeckiego.

Kolejny mecz w Pucharze Polski Raków rozegra 10 kwietnia. Przeciwnikiem częstochowian może być Lechia Gdańska, Jagiellonia Białystok lub ktoś z pary Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica. Finał Pucharu odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 2:1 (1:1)
1:0 – Piotr Malinowski 4′
1:1 – Michał Kucharczyk 30′
2:1 – Andrzej Niewulis 112′

Składy:
Raków Częstochowa: Jakub Szumski – Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Tomas Petrasek – Piotr Malinowski (116′ Łukasz Góra), Petr Schwarz, Marcin Listkowski (85′ Daniel Bartl), Patryk Kun – Mateusz Zachara (58′ Miłosz Szczepański), Sebastian Musiolik (94′ Patrick Friday Eze), Igor Sapała.
Legia Warszawa: Radosław Majecki – Paweł Stolarski, William Remy, Artur Jędrzejczyk, Adam Hlousek – Domagoj Antolić, Cafu – Michał Kucharczyk (109′ Mateusz Praszelik), Iuri Medeiros (74′ Salvador Agra), Dominik Nagy (46′ Carlitos) – Kasper Hamalainen (82′ Sandro Kulenović).
Żółte kartki: Petr Schwarz, Patryk Kun (Raków Częstochowa) oraz Cafu, Artur Jędrzejczyk, Carlitos (Legia Warszawa).
Czerwona kartka: Cafu /115′ – za dwie żółte kartki/ (Legia Warszawa).